NZOZ Alergologia Plus w Poznaniu (Tel. 061 656 21 60) to specjalistyczny oœrodek diagnostyki i terapii uczuleń. Oferuje porady lekarskie z zakresu alergologii, pulmonologii, gastroenterologii, pediatrii, oraz laryngologii i dermatologii. Czynny od pn. do pt. od 8.30 do 18.30 Posiadamy nowoczesnš bazę diagnostycznš,pozwalajšcš na wykonanie m.in. szerokiej gamy testów skórnych, naskórkowych oraz z surowicy krwi, spirometrii - także wysiłkowej, rhinomanometrii i kontrolowanych prób pokarmowych. Odczulanie (immunoterapia swoista) prowadzone jest przez doœwiadczonych specjalistów i anestezjologa. Wysoko wykwalifikowany personel medyczny umożliwia prowadzenie badań i leczenia zaostrzeń schorzeń alergicznych i reakcji anafilaktycznych, takich jak wstrzšs, obrzęk czy stan astmatyczny. Prowadzimy akcje z zakresu promocji zdrowia i szkoły alergika
      

 Strona główna
       

AKTUALNOŚCI
CENNIK
DZIAŁALNOŚĆ
DIAGNOSTYKA
A. Przygotowanie do badań
B. Punktowe testy skórne
C. Zestawy przesiewowe alergenów swoiste IgE
D. Całkowity poziom IgE
E. Swoiste przeciwciała IgE
F. Testy naskórkowe (chemiczne)
G. Atopowe testy płatkowe
H. Spirometria
I. Spirometria wysiłkowa
J. Test FABER - komponentowa diagnostyka alergii
K. Próby prowokacji donosowej
L. Przeciwciała IgG
Ł. Przeciwciała w kierunku celiakii
M. Próby prowokacji lekami
N. Próba pokarmowa
O. Ekg
LECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA I PROFILAKTYKA
GODZINY PRZYJĘĆ
HISTORIA OŚRODKA
INFORMACJA O "cookies"
KONTAKT
NFZ
Ochrona danych osobowych
Wizyty prywatne:: DZIAŁALNOŚĆ :: DIAGNOSTYKA :: I. Spirometria wysiłkowa 

Spirometria wysiłkowa

Badanie to określa stonień nadreaktywności oskrzeli , kluczowe dla rozpoznania astmy w okresie bez- lub skąpoobjawowym klinicznie, kiedy spirometria spoczynakowa jest w granicach normy.

Spirometria wysiłkowa polega na wykonaniu badania spirometrycznego w spoczynku, oraz po submaksymalnym wysiłku pacjenta. W naszym Ośrodku wysiłek można dozować na ergometrze i monitorować poprzez badanie pulsoksymetrem, aby określić, kiedy jego nasilenie jest odpowiednie i bezpieczne dla pacjenta.

Badanie to jest wykonywane w celu

  • weryfikacji rozpoznania astmy,
  • dla monitorowania leczenia przewlekłego,
  • dla celów orzeczniczych.

Spirometr - Aparat MicroLab z oprogramowaniem komputerowym Spida 5 i programem do spirometrii u dzieci.

Konieczne przygotowanie - Zwykle zlecane jest odstawienie leków rozszerzających oskrzela i innych przeciwastmatycznych na okres zależny od czasu ich działania, chyba że lekarz prowadzący zaleci inaczej.